ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6445440
*
nr 644 5440
Spegel
1800-tal, Senare glas, höjd: 54
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2010
kl 18:35:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/6 20:51:00
1
350 kr
7/6 08:15:03
2
300 kr
7/6 08:15:18
2
450 kr
7/6 12:24:10
3
500 kr
7/6 17:13:48
2
700 kr
7/6 18:30:36
1
650 kr
7/6 18:30:57
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: senare glas spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 644 5440
Spegel
1800-tal, Senare glas, höjd: 54
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/6 20:51:00 | 1 | 350 kr |
7/6 08:15:03 | 2 | 300 kr |
7/6 08:15:18 | 2 | 450 kr |
7/6 12:24:10 | 3 | 500 kr |
7/6 17:13:48 | 2 | 700 kr |
7/6 18:30:36 | 1 | 650 kr |
7/6 18:30:57 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: senare glas spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02